Odgovor na pismo predsedniku Republike Srbije

13. januar, 2020

Poštovane kolege,

Kao odgovor na obraćanje rukovodstva Lovačkog saveza Srbije Predsedniku Republike Srbije, Aleksandru Vučiću, i Ministru unutrašnjih poslova, Dr Nebojši Sefanoviću, dostavljen nam je dokument u kom se nalazi novi nacrt zakona o izmenama i dopunama Zakona o oružju i municiji. Kao što možete videti veliki deo predloga koji je zatražio Lovački savez Srbije je prihvaćen i implementiran u novi nacrt. Sledeće zasedanje radne grupe, koju je oformio ministar unutrašnjih poslova, Dr Nebojša Stefanović, zakazana je za 16.1.2020. Tom prilikom članovi radne grupe, predstavnici Lovačkog saveza Srbije, zatražiće prihvatanje preostalih predloga za izmenu ovog zakona. Pored prihvaćenog smanjanja taksi za nabavku i preregistraciju oružja, prihvaćen je i predlog za produženje trajanja lekarskog pregleda sa 5 na 10 godina, kao i ukidanje terenske provere za svaku sledeću nabavku lovačkog oružja (osim prvog), i drugi.

Obajšnjenje: crvenim slovima su napisani predlozi članova radne grupe, predstavnici Lovačkog saveza Srbije, i na kojima će se insistirati na sledećem zasedanju.

Lovački savez Srbije u službi lovaca!