LSS I LSJIS organizovali predavanje

08. februar, 2020

U organizaciji Lovačkog saveza Srbije i Lovačkog saveza Jugoistočne Srbije organizovano je predavanje iz oblasti Zakona o zaštiti podataka o ličnosti, kao i štetama od divaljači i na divljači u saobraćaju. Predavač na ovoj interaktivnoj radionici bio je je advokat Nenad Cvjetičanin. Gost je bio državni sekretar Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, Bogdan Igić, koji je obećao značajnija ulaganja u lovstvo jugoistoka Srbije kroz razne fondove. Državni sekretar je nakon predavanja zajedno sa predsednikom LSS , Bratislavom Ćirkovićem, predsednikom LSJIS, Zoranom Aleksićem, i rukovodstvom LSJIS posetio Veterinarski institut u Nišu. Ugovorena je saradnja Instituta i Saveza u oblasti lovstva, kroz savetovanja i naučno israživačkie radove, kao u i otkrivanju i suzbijanju aktuelnog problema virusa AKS. Delegaciju je primio direktor instituta i savetnik ministra Nedimovića, Dr Miloš Petrović.

Predstavnici lovačkih udruženja sa jugoistoka Srbije izneli su pohvale na ovako organizovanu radionicu i istakli značaj izabranih oblasti. Pored glavnih tema, diskutovalo se i o izmenama i dopunama statuta LSS, predlagane su detaljnije korekcije statuta koji bi trebao biti moderniji, sveobuhvatniji i u trendu sa razvojem lovstva u Evropi, kako bi pružio veće mogućnosti za učešće na različitim konkursima.

Naredna radionca zakazana je za 13.02.2020. u Kragujevcu.

Lovački savez Srbije
U službi lovaca!