Međunarodni skup sokolara u Bačkoj Palanci

09. novembar, 2021

Stefan Nikolić

Marko Petrović

Od 25. do 28. novembra u Bačkoj Palanci odžan je Međunarodni skup sokolara. Sokolari iz svih krajeva Evrope okupili su u lovištu “TIkvara” kojim gazduje lovačko udruženje “Palanka” iz Mladenova kako bi lovili, a pre svega razmenili znanje i iskustvo i o sokolarstvu u svojim zemljama. Tokom ovog skupa organizovan je i seminar na kome su predavači Stavros Athanasou iz Grčke, Bart van Doren iz Holandije, Jano Lukas iz Slovačke, Jirko Galat iz Češke i Hani Girgis iz Srbije pričali na temu sokolarstva u svojim državama sa oisebnim akcentom na status sokolarstva na UNESCO listi. Seminaru su prisustvovali i gosti iz lovačkih saveza i lovačkih udruženja širom Srbije.
Međunarodni skup sokolara je projekat organizovan od strane Друштво Соколара Србије sufinansiran od strane Ministarstvo kulture i informisanja uz podršku Lovačkog saveza Srbije