ODRŽANA SEDNICA UPRAVNOG ODBORA LSS

26. septembar, 2023

U četvrtak 21.09.2023. održana je sednica Upravnog odbor LSS. Tom prilikom v.d. direktora Uprave za šume gospodin Saša Stamatović predstavio i obrazložio je nove izmene Zakona o divljači i lovstvu. Obzirom da je ovo Radna verzija Zakona i očekuju nas usaglašavanja sa Ministarstvom i relevantim instiucijama, kako bi zajedničkim rešenjima tokom javne rasprave, ovaj zakon dobio finalni oblik. Nakon zasedanja Komisije za pravna i statutarna pitanja, Lovački savez Srbije uputiće Ministarstvu predloge izmena, u kojima će se naći i predlog za rešavanje šteta od divljači u saobraćaju.

Na sednici UO definisani su dalji koraci za delovanje povodom ukidanja moratorijuma na izdavanje dozvola za nabavku oružja i zakazana je redovna sednica Skupštine LSS.
Svi članovi upravnog odbora jednoglasno su pružili podršku porodici uhapšenog kolege Ilije Elezovića i osudili ovakav čin Kosovske policije i sudstva.