Pomoć za korisnike lovišta iz područja zaraženih AKS

05. mart, 2020

Poštovane kolege,

Na inicijativu predsednika Lovačkog saveza Srbije, Bratislava Ćirkovića, obezbeđena su dezinfekciona sredstva za sve korisnike lovišta koja se nalaze u području zaraženom AKS. Ovom prilikom molimo sve stručne službe da se pridržavaju datih instrukcija i koriste sredstva za dezinfekciju koja će im biti dostavljena.
S obzirom da su određena udruženja, po zakonskom nalogu, morala da se oslobode svog mesa iz hladnjača,pa i onih koja nisu bila od jedinki zaraženih AKS, ali su bila skladištena sa zaraženom, pretrpljena je velika šteta. Nakon sastanka predsednika LSS i direktorke Uprave za veterinu doneta je odluka da se iz sredstava Uprave za veterinu tim lovačkim udruženjima nadoknadi nastala šteta.

Lovački savez Srbije,

u službi lovaca.