Poštovanje lovačke etike i kodeksa

31. avgust, 2019

Poštovani,

Poštovanje lovačke etike i kodeksa su prvobitne karakteristike pravog lovca. O tome koliko je bitno poznavati ove stvari govori i činjenica da su to oblasti koje se nalaze u pitanjima za polaganje lovačkog ispita. Lovački kodeks i etika podrazumevaju ne samo poštovanje kolega lovaca, stručne službe, zakona i običaja, već i poštovanje odstreljene divljači. Predstavljanje pojedinaca u javnosti ostavlja sliku na celokupno lovstvo i lovačko članstvo. Neprimerene fotografije koje kruže društvenim mrežama eksponiraju lovce kao vandale, a lov kao vandalski čin. Tradicija lova u Srbiji je duga koliko i Srbi, a tradicija lovstva preko 120 godina. Velikani srpske istorije su sa ponosom isticali svoju ljubav prema lovu, zato je bitno da tu tradiciju nastavimo i tome naučimo svoju decu. Lovački Savez Srbije osuđuje svako skrnavljenje i pogrdno predstavljanje lovaca. Molimo lovačka udruženja da obrate pažnju na svoje članove. Lovački savez Srbije će pokrenuti postupak pred Sudom časti, kako bi se preduzele sve potrebne mere da se pojave postavljanja neprimerenih fotografija odstreljene divljači sankcionišu, i insistiraće kod korisnika lovišta da se pokrene disciplinski postupak protiv lica (članova) koji se tako ponašaju.

Sačuvajmo tradiciju predaka, sačuvajmo kulturu lova!