Projekat „Podrška trajno održivom šumarstvu u Srbiji posredstvom korišćenja modernih alata u gazdovanju divljači“- Srpski parneri ugostili kolege iz Slovačke

03. jul, 2023

Povodom projekata „Podrška trajno održivom šumarstvu u Srbiji posredstvom korišćenja modernih alata u gazdovanju divljači“ eksperti iz Slovačke posetili su našu državu 25-30. juna. U ovih par dana obišli su lovišta RS kako bi se upoznali sa potencijalima i mogućnostima za unapređenje, ali i problemima koje treba rešiti. Prvog dana njihove posete u prostorijama LSS organizovana je prezentacija lovstva RS i relevantih faktora. Prezentaciju su održali predstavnici Lovačkog saveza Srbije, Lovačke komore Srbije, MPŠV- Uprava za šume, Poljoprivredni fakultet UB, Šumarski fakultet UB i Turistička organizacija Srbije. Tom prilikom, ambasador Slovačke, njegova ekselencija gospodin Fedor Roša, bio je naš gost i pružio punu podršku u saradnji naše dve države.

Projekat je podržan od strane SLOVAK AGENCY FOR INTERNATIONAL DEVELOPMENT COOPERATION