Sastanak predstavnika iz Mađarske i Srbije na LORIST-u

04. oktobar, 2019

Državni sekretar Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Bogdan Igić i predsednik Lovačkog saveza Srbije Bratislav Ćirković na radnom doručku primili su ispred Republike Srbije delegaciju Mađarske koju su činili zamenik premijera Mađarske Zsolt Semjén i Zoltán Kovács državni sekretar Mađarske i koordinator kampanje “One with nature” koja će se održati 2021. godine. Razmenjena su iskustva zakonskih rešenja dve države u oblasti lovstva, oružja i municije. Tom prilikom dobili smo uverenja da će Mađarska pomoći Srbiji u rešavanju Zakona o oružju i municiji, kao i saznanje da su Mađarska i Slovačka tužile Evropsku uniju zbog nametnutih rešenja u ovoj oblasti.

Predsedniku Lovačkog saveza Srbije uručena je pozivna akreditacija za svetsku izložbu trofeja 2021. godine u okviru spomenute kampanje “One with nature“, što smo sa radošću prihvatili.

Doručku su prisustvovali predsednik skupštine Vojvodine Ištvan Pastor i njegova ekselencija ambasador Mađarske u Srbiji dr Atila Pinter.